Taisom siuvimo mašinas I

Kartais taip nutinka, kad kai labiausiai reikia siuvimo mašinos ima ir nebenori veikti taip, kaip reikia. O tokią sunkenybę pas meistrus tempti tikrai nėra didžiausias malonumas.

Kažkada labai seniai, kai rankdarbiams buvo laiko per akis, labai norėjau savo, ne mamos, siuvimo mašinos. Na ir pagaliau įsigyjau. Kaip vaikas, žinoma, prastą. Singerį. Nesupratau tada dar, kad jo šlovės dienos jau seniai praėjusios. Nuo pat pirmų dienų man jis nepatiko. Siūlė buvo nelygi, kai kurių nustatymuose esančių siūlių išvis nesiuvo.

Tuo metu dar kažkaip nebuvo įprasta grąžinti prekes. Rodėm pažįstamam siuvėjui, jis tik sutepė ir pasakė, kad tos automatinės mašinos tiesiog negali lygintis su mechaninėm. Tada nešėm į garantinį remontą, ten gavom atsakymą, kad su ja viskas gerai. Bet man ji kaip nesiuvo, taip nesiuvo. Galiausiai pamiršau ją ir toliau naudojausi mamos siuvimo mašina.

Iki šio rudens. Kai persikėlėm gyventi į naujus namus kartu pasiėmiau ir ją. O gal kažkada prireiks… Na ir prireikė. Bet šį kartą ji man netgi ir ta savo kreiva siūle pasiuvus nusprendė visai nebesiūti. Nekabina apatinio siūlo ir viskas. Ir dar ne šiaip sau nekabina, o apačioje esantis kabliukas nesisuka.

Kadangi dėl ankstesnės patirties nebelabai pasitikiu siuvimo mašinų meistrais, viską išdėsčiusi parašiau į Gerų meistrų grupę, tikėdamasi gauti bent jau patikimų meistrų kontaktus. Tačiau ten pasitikėjimais jais dar labiau sumenko. Gavau labai daug patarimų, kad tiesiog adatą pasikeisčiau, arba įdėčiau iš naujo, kad kitokį siūlą naudočiau ir pan. Kažkodėl niekas net nebandė suprasti, kad joje nesisuka apačioje esantis kabliukas… O kai pagaliau manim patikėjo, teigė, kad pati tikrai niekaip nesusitvarkysiu.

Vienas komentatorius įdėjo šio vaizdo įrašo GIFą ir tada pagaliau sužinojau, kaip ta neveikianti detalė vadinasi angliškai – Shuttle hook. Ir tai man leido į pagalbą pasitelkti visagalį google.

Taigi gal pusdienį žiūrėjau įvairius video apie šio kabliuko sutaisymą, beveik visų autoriai teigė, kad nusprendė tai atlikti patys, nes meistrai paprašė per didelės sumos. (Nežinau, kiek Lietuvoj kainuotų tokio gedimo taisymas, bet spėju, jog jis įeitų į profilaktinio patrikrinimo rėmus, kuris bent jau Danesoj kainuoja 10€.) Taip ilgai ir tiek daug jų žiūrėjau, nes buvau išsigandusi to pasakymo, kad pačiai nepavyks. Ieškojau, kas gi ten tokio sudetingo turi būti, bijojau dar labiau sugadinti.

Tačiau viso taisymo esmė iš tiesų yra labai labai paprasta. Mano kabliukas (shuttle hook) nesisuko, o ankščiau netvarkingai siuvo, nes viena veržlė paprasčiausiai buvo atsipalaidavusi. Taigi viskas ką reikėjo padaryti šiuo atveju norint sutaisyti siuvimo mašiną buvo:

1) nuimti fasadą,

2) surasti kurioje vietoje sraigteliai nustoja suktis,

3) tuos sraigtelius suveržti,

4) patikrinti ar šį kartą viskas veikia

5) ir vėl uždėti fasadą.

Taip, tai gali atrodyt kiek baisu, nes ten bus visokių laidelių, kurių nesinorės nutraukti. Dėl to mes tai darėme dviese. (Nelaimingu atveju mašinos sugadinimas būtų ne tik mano kaltė). Bet google ir youtube tikrai galima rasti atsakymus į visus iškylančius klausimus, o problemų sprendimai dažnai yra paprastesni nei galima pagalvoti.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s