Sodinam kambarines gėles

Kaip žinia, dabar labai madinga savo namuose įrenginėti džiungles. Urban jungle blogeriai tiesiog klęsti, o sukulentų galima nusipirkti net Lidl. Mes pradėję sodinti pirmuosius savo augalėlius visgi pirmiausia kėlėm klausimą ne ką sodinti, o į ką.

Įlindau į sandeliuką ir gan nelaiminga grįžau, nes iš milijono ten buvusių vazonų man niekas neįtiko. Visokie margi neturėjo jiems tinkamų lėkštelių ir man buvo negražūs, plastikinių nenorėjau iš principo naudoti, o paprasti moliniai atrodė murzini. Tačiau čia įsikišo Vytas ir pareiškė, kad sodinsim tik į šitus ir į jokius kitus, nes jie juk hipsteriški.

Ikea suoliukas su gėlėmis http://www.mlkbttl.com
IKEA suoliukas su gėlėms // http://www.mlkbttl.com

Pradėjus labiau domėtis urban jungle idėjomis supratau, kad jis buvo teisus. Šie natūralūs paprasti moliniai vazonai yra tam tikra klasika, kuria naudojos ir mūsų mamos bei močiutės, ir botanikos sodai. Apsilankykite kurio nors botanikos sodo oranžerijoje, juk džiunglės ten pirmiausiai auga tokiuose paprastuose ruduose įvairiais kalkių raštais išsimarginusiuose vazonose.

1b8458e97ee1ee3fe1a5c69e6bb2a177
Orandžerija // Julia Yusupov

Kitas dalykas, kurį pastebėjome, buvo tas, jog gėlės juose auga geriau. Žemė neglazūruotame tik vieną kartą degtame molyje nešunta, augalo šaknys kvepuoja ir nebaisu perlaistyti.

dcbc1af91fec0a0b7a54650cb1f3990a
Susiraskit instagrame @tribeandus

Nebijokit, mes tikrai nesakom, kad nuo šiol jūsų visi vazonai bus paprasti ir moliniai. Mes tik norim pasakyti, kad pradedant sodininkauti namie, apieškotumėte savo tėvų ar senelių sandeliukus. Ten šitų molinukų galit rast visai autentiškų, su visokiais raštuotais krašteliais ar firminiais įspaudais.

dff40dacf9d4b5cd1f9293e1263f0f3f
Vazonėlių įvairovė // http://www.macadameia.tumblr.com

Iš vienos pusės šitaip nebūsit labai vartotojiški ir jeigu po kiek laiko suprasit, kad visgi nelabai susidraugausit su gėlėm, nespėsit iššvaistyti pinigų ir sandeliukų užgrūsti dar vienu vazonų bokštu.

decorer-plantes-verte-entretien-bouture-pilea-FrenchyFancy-3
Subtilumas netobulume http://www.frenchyfancy.com

Iš kitos pusės apsisaugosit nuo šiandien labai gražių, bet rytoj ar poryt jau visiškai nusibodusių margučių arba monotoniškai vienodų indelių.

O iš trečios pusės, tai tikimės, jog suprasit naturalių gamtos spalvų gamą ir pajausit, kas dera į kompaniją.

Tuose pačiuose sandeliukuose turbūt užmatėt kokių nors senų krepšių, tai vat į juos irgi galit sodint, tiesiog įklokit storesnį maišą, ar nusipirkit plėvelės arba galit įstatyti su visu vazonu.

4e49b344023037a30cc5183ed51d3a5a
Tikrų vytelių ar kito natūralaus pluošto pintinės gerai dera su įvairiais augalais // www.notjustahousewife.net

Iš augalų tikrai negalima tikėtis simetrijos ar taisyklingų formų, dėl to ir jų pačių nereikėtų įspausti į tobulus rėmus. Vazonų netobulumai bendrą kompoziciją padaro tik įdomesne ir naturalesne.

Internete šiuo metu galima įsigyti ir specialiai augalams skirtų pintinių. Tačiau dizaineriškos kainos, žinoma, truputį kandžiojasi.

3f1c5f006b10d9d8981af3bcab6eebc2
Štai čia mažiausias indelis kainuoja 16$ // www.thefuturekept.com

Mes tokius vazonėlius pasidaryti nusprendėme patys namuose atradę maišą lininės džiuto virvės. Tam tereikia prisiminti nerimo vąšeliu įgūdžius. Perspėjam nebus lengva, virvė kieta – pritrins puslių, o lino plaušeliai prišiukšlins. Bet rezultatas džiugins ir tikrai kainuos pigiau (virvė kainuoja apie porą eurų, o vąšelį tikiuos rasit namie). Taigi susiraskite paprastą plastmasinį vazonėlį, kuriame norėsite auginti gėlę. Jį visada turėkite šalia, kad neriant galėtumėte pamatuoti ar tinka, priešingu atveju labai sunku bus priderinti. Nunėrę į jį įklokite plėvelę ir įstatykite plastikinį vazonėlį su augalu.

dav
Mūsų nertas vazonas

Jei manot, kad nepavyks, tada yra galimybė – šiaudinės pintinės. Kaip visada dizaino parduotuvėse jos kainuoja brangiai. Tačiau, čia išgelbėti gali IKEA ar H&M home.

af450ecb4042eb51c8c5e7d50bde7157
Šiaudinės pintinės didesniems augalams // http://www.dosombre.com

Pintų vazovėlių galite rasti ir daugiau, tačiau nepersistenkit, kad namai neatrodytų kaip bernelių užeiga.

O pabaigai dar viena idėja. Lietuvoje jų galima įsigyti Bijūnai prie namo arba Homy ideas. Atrodo tikrai nestandartiškai ir labai knieti išbandyti. Šiuo atveju panašu, kad irgi galima susukčiauti. Ūkininkų prekėse galima nusipirkti popierinių vaškuotų maišų. Tik turbūt teks tai daryti dideliais kiekiais.

6961348401981575b5f206846bb6efbd
Plaunami popieriniai Uashmama maišeliai 

O kokių jūs turit idėjų norint susikurt namų džiunglių jaukumą?

 

Reklama

2 mintys apie „Sodinam kambarines gėles“

  1. Senus vazonus galima atnaujinti juos nudažant norima spalva. Nebūtina nutepti viso vazono – nupiešti tik keletą detalių ant dugno ar vazono viršuje. Viena spalva suvienys visą komplektą senučiukų skirtingų vazonų. Beje, labai lengva tą daryti su foxypaint dažais.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s